Huawei je vysoké riziko bezpečnosti

Huawei je vysoké riziko bezpečnosti

Vyšší predstaviteľ USA Rob Strayer povedal, že každá takáto úloha pre firmu predstavuje "neprijateľné riziko" pre bezpečnosť.
 
Uviedlo sa, že Spojené kráľovstvo by mohlo dovoliť čínskym telekomunikačným spoločnostiam, aby sa zapojili do nepodstatných častí svojej siete 5G.
 
Odporcovia plánu však vzniesli znepokojenie nad Huaweiho väzbami na čínsku vládu.

technologie
 
Minulý týždeň z úniku z Národnej bezpečnostnej rady Spojeného kráľovstva vyplynulo, že vláda sa rozhodla povoliť čínskej telekomunikačnej spoločnosti, aby mala obmedzenú úlohu pri prinášaní 5G do Spojeného kráľovstva.
 
Táto správa vyvolala kontroverzie, pričom správy niektorých ministerských predsedníčok ministerky zahraničných vecí Terézie Mayovej varovali pred týmto krokom.
 
 
Mediálny titulok Emily Taylor z Royal Institute of International Affairs vysvetľuje, čo znepokojuje bezpečnostných expertov o 5G.
USA v tom čase vyjadrili vážne obavy, pretože spolu s Austráliou a Novým Zélandom verí, že čínska firma je bezpečnostným rizikom kvôli svojim väzbám na štát.
 
Oficiálna hovorkyňa pani Mayerovej reagovala na zásah pána Strayera a povedala: „Naša pozícia vždy spočívala v tom, že tam, kde vznikajú obavy o národnú bezpečnosť v akejkoľvek zahraničnej investícii, vláda posúdi riziká a zváži, aké kroky podniknúť.“
 
Čínsky veľvyslanec v Londýne povedal, že Británia by mala odolávať tlaku zo strany iných krajín a že spoločnosť mala „dobré výsledky v oblasti bezpečnosti“.
 
Pán Strayer, zástupca tajomníka ministra pre kybernetickú a medzinárodnú komunikáciu na americkom ministerstve zahraničných vecí, uviedol, že USA prenechali ostatným krajinám, aby vedeli, že ak vložia "nezabezpečených a nedôveryhodných dodávateľov" do svojich sietí 5G, "na akomkoľvek mieste" potom to bolo " bude musieť zvážiť riziko, ktoré vytvára naše dohody o zdieľaní informácií s nimi “.

huawei
 
5G je ďalšou – a piata – generácia mobilného internetového pripojenia, sľubujúc omnoho rýchlejšie načítanie dát a rýchlosť nahrávania, širšie pokrytie a stabilnejšie pripojenia.
 
V rozhovore pre BBC, pán Strayer povedal: "Myslíme si, že vklady nemôžu byť vyššie, pokiaľ ide o 5G technológiu, pretože všetky veci, ktoré sme vybudovali v nadchádzajúcich rokoch na vrchole tejto tech.
 
"Toto je skutočne monumentálne rozhodnutie, ktoré sa robí teraz … myslíme si, že je neprijateľné riziko, že nedôveryhodní dodávatelia poskytnú túto základnú infraštruktúru, pretože by mohli narušiť ktorúkoľvek z týchto kritických služieb."
 
"Okrem toho sme znepokojení schopnosťou vlády, ktorá má rekordné výsledky … že Čína má, v mnohých prípadoch potenciálne prístup k tomuto masívnemu nárastu údajov, osobných údajov, ktoré by sa mohli použiť v zločinných spôsoboch." "
 
Pán Strayer už skôr povedal novinárom, že umožnili "nedôveryhodnému" operátorovi do "okrajov" siete vytvoriť riziko špionáže alebo sabotáže.
 
Dodal: "Mali by sme byť znepokojení všetkými časťami siete 5G. Žiadna časť siete 5G by nemala mať časti alebo softvér od dodávateľa, ktorý by mohol byť pod kontrolou autoritárskej vlády."