Ako sa brániť proti zneužitiu osobných údajov?

Ako sa brániť proti zneužitiu osobných údajov?

K napadnutiu hackermi stačí ak máte mobilný telefón a používajte Gmail, Yahoo Mail, iCloud, Dropbox, Evernote, Facebook, Twitter, webové stránky bánk, či iné webové služby. Podvodníci vás takto môžu ľahko pripraviť o peniaze alebo sa môžete stať obeťou vydierania.

internet

Začína sa to tým, že podvodníci získajú o vás informácie ako adresu, dátum narodenia alebo rodné číslo prostredníctvom prijateľného príbehu o zákazníckom servise, vďaka čomu sa potom dostanú do vášho účtu, kde sa následne vaše telefónne číslo presmeruje na telefón iného operátora a zariadenie hackera. Potom jednoducho prejde do vášho Gmailu alebo vášho bankového účtu, pokúsi sa prihlásiť ako vy, ale klikne na „zabudnuté heslo“ a obnoví ho tak, že vy sa viac do svojho účtu neprihlásite.

Ako ochrániť svoj smartfón pred zneužitím údajov? Urobte tieto dve veci!
hacker

  1. Na účte si vytvorte prístupový kód
    Toto je najzákladnejšie opatrenie. Ako však zistilo niekoľko obetí podvodu, ak hacker nájde zástupcu zákazníckeho servisu, ktorý sa naň zabudne opýtať, alebo prezradí iné informácie, ako je adresa a rodné číslo, potom môže byť vaše číslo zneužité. Takže pridajte prístupový kód do svojho účtu, ale buďte stále v strehu.
  2. Na prístup k tomuto účtu použite e-mailovú adresu špecifickú pre mobilného operátora
    S najväčšou pravdepodobnosťou boli vaše telefónne číslo a vaša e-mailová adresa bránou k všetkým ostatným účtom. Musíte to zmeniť. Vytvorte si aspoň tri e-mailové adresy – aktuálnu primárnu adresu, jednu len pre mobilného operátora a takú, ktorú používate pre iné citlivé účty, ako je online bankovníctvo alebo Facebook či Dropbox. Ak sa totiž zneužije vaša primárna e-mailová adresa, nemôže sa stať, že by bolo zneužité aj vaše telefónne číslo a naopak. A ak bude vaše telefónne číslo nejakým spôsobom ohrozené, neohrozí to váš e-mail ani ďalšie citlivé účty.